fbpx

                 

 

ZAWSZE PRZY ANTYBIOTYKU

 

trilac® – produkt leczniczy o optymalnym składzie probiotycznym

 

do stosowania u dzieci oraz u osób dorosłych, w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego, jego regeneracji oraz przywrócenia homeostazy mikrobiomu.

                 

ZAWSZE PRZY ANTYBIOTYKU

 

trilac® – produkt leczniczy o optymalnym składzie probiotycznym

 

do stosowania u dzieci oraz u osób dorosłych, w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia
zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego, jego regeneracji oraz przywrócenia
homeostazy mikrobiomu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Leczenie wspomagające
po antybiotykoterapii
Poantybiotykowe zapalenie jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy, głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy
Zapobieganie biegunce
podróżnych

SKŁADNIKI AKTYWNE

1 kapsułka zawiera 1,6 x 109CFU* bakterii kwasu mlekowego:

*CFU – jednostka formowania kolonii (ang. colony forming unit)

ZAPOZNAJ SIĘ Z ULOTKĄ

Słowo „probiotyk”, z greckiego pro bios, oznacza dla “życia”, a same probiotyki to inaczej kultury żywych bakterii kwasu mlekowego, które po pierwsze są odporne na działanie kwasów żołądkowych i sole żółciowe, a po drugie mają zdolność adhezji, czyli przylegania do nabłonka układu pokarmowego. Główną rolą probiotyków w organizmie człowieka jest utrzymanie równowagi mikroflory w układzie pokarmowym, a także wsparcie w trakcie trawienia. Probiotyki występują naturalnie w pokarmach mlecznych (np. jogurt, kefir) i kiszonych (np. pikle, ogórki kiszone, kimchi) oraz w formie preparatów probiotycznych, takich jak trilac®. 

Dlaczego naturalne probiotyki to za mało?

Stosowanie probiotyków poprzez żywność może nie przynieść oczekiwanego skutku zdrowotnego z prostej przyczyny. Producenci nie mają obowiązku informować, jakie szczepy bakterii się w nich znajdują. W przypadku preparatów probiotycznych z rodziny trilac® mówimy o wyselekcjonowanych i przebadanych pod kątem skuteczności szczepach bakterii probiotycznych (najczęściej są to bakterie z rodzaju Lactobacillus oraz Bifidobacterium). Oznacza to, że probiotyki w postaci preparatów są faktycznie pomocne w takich sytuacjach jak biegunka poantybiotykowa, biegunka infekcyjna czy tzw. biegunka podróżnych. Ponadto preparaty probiotyczne mogą zawierać precyzyjnie dobrany prebiotyk, czyli pożywkę dla bakterii probiotycznych, co pozwala im szybciej się rozwijać i namnażać, czego nie znajdziemy w produktach spożywczych.

Pokaż więcej

Jak działają probiotyki na jelita?

Preparaty są dostępne w formie probiotyk – lek OTC lub jako suplement diety w formie kapsułek albo kropli. Zadaniem bakterii probiotycznych jak zasiedlenie układu pokarmowego, co w konsekwencji ma zahamować możliwość rozwijania się drobnoustrojów chorobotwórczych. Pozwala to zapobiec biegunce, której źródłem może być infekcja czy też stosowanie antybiotyków, lub znacząco skrócić czas trwania tego przykrego objawu. Probiotyki można przyjmować już w trakcie pojawienia się objawów lub profilaktycznie przy antybiotykoterapii, aby nie doszło do zachwiania równowagi mikrobiologicznej układu pokarmowego. Poza tym istnieją również probiotyki na zaparcia, które pomagają w trakcie objawów zespołu jelita drażliwego (IBS). Preparat tego typu (trilac® IBS) również pomaga przywrócić równowagę w mikroflorze jelitowej, co skraca trwanie zaparć lub pozwala im zapobiec.

 

Jak zażywać probiotyk?

Jednym z najczęstszych pytań, które zadają pacjenci, dotyczy tego, czy przyjmować probiotyk przed, czy po antybiotyku. Warto pamiętać, że funkcją antybiotyków jest eliminacja groźnych patogenów (bakterii), co jednak wiąże się z eliminacją z układu pokarmowego pożytecznych bakterii. Stosowanie probiotyku w tym samym czasie, co antybiotyku, może więc nie przynieść spodziewanego skutku zdrowotnego. Inną kwestią jest to, czy przyjmować probiotyk przed, czy po jedzeniu. W przypadku produktów z rodziny trilac® wskazane jest spożycie wraz z posiłkiem.

 

Probiotyk dla dzieci

Preparaty trilac® zostały przebadane zarówno pod kątem skuteczności, jak i bezpieczeństwa stosowania. W związku z tym probiotyki trilac® mogą być podawane niemowlętom, dzieciom oraz dorosłym. Ponadto, wszystkie probiotyki trilac® można mieszać z pokarmem, np. jogurtem czy wodą, co ułatwia ich spożycie przez młodszych pacjentów oraz osoby starsze, mogące mieć problem z przełykaniem.

RODZINA TRILAC

opakowanie leku trilac

trilac®

trilac® plus

trilac® 20

trilac® IBS

trilac® lady

trilac® plus forte

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Dotyczy leku trilac®

trilac® • Kapsułki, 20 sztuk • Produkt leczniczy • Substancja czynna: 1 kapsułka zawiera 1,6 x 109 CFU bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus acidophilus (La-5) 37,5%, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (Lb-Y27) 25%, Bifidobacterium lactis (Bb-12) 37,5% • Dawkowanie: 1-2 kapsułki doustnie 3 razy na dobę przez 2 tygodnie do miesiąca, potem dawkowanie może być zmniejszone do 2 kapsułek na dobę, najlepiej spożywać z dużą ilością płynu podczas posiłku lub godzinę przed posiłkiem • Wskazania: poantybiotykowe zapalenie jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy, głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy, zapobieganie biegunce podróżnych, leczenie wspomagające po antybiotykoterapii • Przeciwwskazania: nie należy stosować leku TRILAC, jeśli: występuje nadwrażliwość (uczulenie) na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, występuje nadwrażliwość (uczulenie) na białko mleka krowiego • Podmiot odpowiedzialny: Zakład Farmaceutyczny AMARA Sp. z o.o., ul. Stacyjna 5, 30-851 Kraków