fbpx

Trilac® colicalm to suplement diety w formie kropli, przeznaczony dla dzieci już od 1. dnia życia, karmionych piersią lub mlekiem modyfikowanym,  który wspiera łagodzenie płaczu niemowląt spowodowanego niedojrzałością układu pokarmowego.

lek probiotyczny trilac

Skład suplementu diety trilac® colicalm

Trilac® colicalm dostępny jest w postaci kropli. Każde 5 kropli zawiera 1 miliard liofilizowanych, żywych szczepów baterii probiotycznych: Bifidobacterium longum KABTTM042 (CECT 7894) oraz Pediococcus pentosaceus KABPTM041 (CECT 8330) zawieszonych w oleju słonecznikowym.

 

Działanie

Szczepy bakterii zawarte w produkcie pomagają kształtować prawidłową mikrobiotę przewodu pokarmowego, od pierwszych dni życia. Wspierają regulację procesów trawiennych, fermentując nie wytwarzają gazów, tym samym nie przyczyniają się do powstawania wzdęć. Wspierają łagodzenie płaczu niemowląt spowodowanego niedojrzałością układu pokarmowego.

 

Zalecane dzienne spożycie:

Noworodki od 1. dnia życia: 5 kropli podawanych jednorazowo, przed lub po posiłku.

Krople probiotyczne trilac® colicalm można stosować bez ograniczeń czasowych.

Przed użyciem energicznie wstrząsnąć. Produkt został wyposażony w elastyczny kroplomierz, dzięki któremu możliwe jest bezpieczne podawanie kropli bezpośrednio do ust dziecka lub precyzyjne odmierzenie produktu, który można dodać do niewielkiej ilości mleka (maksymalna temperatura mleka to 37°C). Kroplomierz można sterylizować.

  Ważne informacje

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
  • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zróżnicowanego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
  • Produkt należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed światłem. Nie zamrażać. 
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
  • Po pierwszym otwarciu opakowania produkt należy zużyć w ciągu jednego miesiąca.