trilac lek OTC

…zawsze przy antybiotyku

Podstawowym zadaniem probiotyków jest pomoc w utrzymaniu prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego oraz hamowanie rozwoju bakterii chorobotwórczych. To jednak nie wszystko. Preparaty tego typu stosuje się również w terapii m.in. alergii pokarmowych, przy zaparciach, ostrych biegunkach infekcyjnych czy zwalczaniu bakterii Helicobacter pylori, która jest odpowiedzialna za powstawanie wrzodów.

Probiotyk trilac® to lek OTC, czyli dostępny bez recepty, który jest wskazany jako leczenie wspomagające podczas antybiotykoterapii, w sytuacji wystąpienia poantybiotykowego zapalenia jelit (w tym leczenia nawracającego zapalenia okrężnicy) oraz w wypadku zapobiegania biegunce podróżnych Podstawowe opakowanie leku zawiera 20 kapsułek, gdzie w każdej znajduje się 1,6×109 CFU* bakterii.

*CFU (ang. colony forming unit) – jednostka tworząca kolonię

lek probiotyczny trilac

Skuteczność i bezpieczeństwo trilac® potwierdzone w badaniu klinicznym

Probiotyk trilac® ma udokumentowaną efektywność działania wieloszczepowych preparatów probiotycznych. 1 kapsułka preparatu zawiera następujące bakterie kwasu mlekowego, które mają zdolność do adhezji do komórek nabłonka i kolonizowania przewodu pokarmowego:

  • Lactobacillus acidophilus (La-5) 37,5%,
  • Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (Lb-Y27) 25,0%,
  • Bifidobacterium lactis (Bb-12) 37,5%.

Powyższe szczepy, znajdujące się w probiotyku trilac®, przyczyniają się do przywrócenia oraz utrzymania homeostazy układu pokarmowego. Szczepy pomagają obniżyć pH, co umożliwia prawidłowy rozwój flory jelitowej. Jednocześnie przyjmowany zgodnie ze wskazaniami probiotyk trilac® zapobiega osiedlaniu się i namnażaniu drobnoustrojów chorobotwórczych w układzie pokarmowym. Co równie istotne, w trakcie terapii produkt może być przechowywany w temperaturze pokojowej, a dzięki możliwości otwarcia kapsułki, znajdującą się w niej zawartość można dodać do wody mleka lub jogurtu, co jest szczególnie pomocne podczas podawania preparatu dzieciom.

 

Jak działa probiotyk trilac®?

Badania kliniczne wykazały, iż podanie preparatu trilac®, zawierającego szczepy bakterii kwasu mlekowego, może przyczynić się do:

  • skrócenia czasu trwania ostrej biegunki u dzieci poniżej czwartego roku życia,
  • redukcji nasilenia i rozległości atopowego zapalenia skóry u niemowląt karmionych sztucznie,
  • redukcji ryzyka pojawiania się biegunki w trakcie antybiotykoterapii,
  • skrócenia czasu trwania biegunki wynikającej ze stosowania antybiotyku,
  • redukcji objawów tzw. biegunki podróżnych.

Rodzina probiotyków trilac®

Poza wspomnianym lekiem OTC trilac® to cała rodzina preparatów probiotycznych, dostosowanych do potrzeb pacjentów:

  • trilac® plus forte dostępny w kroplach, który można podawać dzieciom już po ukończeniu 1 miesiąca życia,
  • trilac® 20, probiotyk uzupełniony inuliną, składnikiem wspierającym rozwój bakterii probiotycznych w jelitach,
  • trilac® IBS, przeznaczony dla pacjentów ze szczególnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, np. syndromem jelita drażliwego,
  • trilac® lady, probiotyk dla kobiet z nawracającymi infekcjami intymnymi, którego zadaniem jest utrzymanie prawidłowej mikroflory układu uroginekologicznego,
  • trilac® plus to synbiotyk (probiotyk+prebiotyk) o bogatym składzie, który sprawdzi się szczególnie w długotrwałej antybiotykoterapii.