fbpx

trilac lek OTC

…osłonowo przy antybiotyku

Podstawowym zadaniem probiotyków jest pomoc w utrzymaniu prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego oraz hamowanie rozwoju bakterii chorobotwórczych. To jednak nie wszystko. Preparaty tego typu stosuje się również w terapii m.in. alergii pokarmowych, przy zaparciach, ostrych biegunkach infekcyjnych czy zwalczaniu bakterii Helicobacter pylori, która jest odpowiedzialna za powstawanie wrzodów.

Probiotyk trilac® to lek OTC, czyli dostępny bez recepty, który jest wskazany jako leczenie wspomagające podczas antybiotykoterapii, w sytuacji wystąpienia poantybiotykowego zapalenia jelit (w tym leczenia nawracającego zapalenia okrężnicy) oraz w wypadku zapobiegania biegunce podróżnych.

Opakowanie leku zawiera 20 kapsułek, gdzie w każdej znajduje się aż 1,6×10⁹ CFU* bakterii. W przypadku trudności z połknięciem kapsułki, można ją otworzyć i zawartość spożyć z letnim pokarmem lub napojem.

*CFU (ang. colony forming unit) – jednostka tworząca kolonię

Play

Skuteczność i bezpieczeństwo trilac® potwierdzone w badaniu klinicznym

Probiotyk trilac® ma udokumentowaną efektywność działania wieloszczepowych preparatów probiotycznych. 1 kapsułka preparatu zawiera następujące bakterie kwasu mlekowego, które mają zdolność do adhezji do komórek nabłonka i kolonizowania przewodu pokarmowego:

  • Lactobacillus acidophilus (La-5) 37,5%,
  • Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (Lb-Y27) 25,0%,
  • Bifidobacterium lactis (Bb-12) 37,5%.

Powyższe szczepy, znajdujące się w probiotyku trilac®, przyczyniają się do przywrócenia oraz utrzymania homeostazy układu pokarmowego. Szczepy pomagają obniżyć pH, co umożliwia prawidłowy rozwój flory jelitowej. Jednocześnie przyjmowany zgodnie ze wskazaniami probiotyk trilac® zapobiega osiedlaniu się i namnażaniu drobnoustrojów chorobotwórczych w układzie pokarmowym. Co równie istotne, w trakcie terapii produkt może być przechowywany w temperaturze pokojowej, a dzięki możliwości otwarcia kapsułki, znajdującą się w niej zawartość można dodać do wody mleka lub jogurtu, co jest szczególnie pomocne podczas podawania preparatu dzieciom.

 

Jak działa probiotyk trilac®?

Badania kliniczne wykazały, iż podanie preparatu trilac®, zawierającego szczepy bakterii kwasu mlekowego, może przyczynić się do:

  • skrócenia czasu trwania ostrej biegunki u dzieci poniżej czwartego roku życia,
  • redukcji ryzyka pojawiania się biegunki w trakcie antybiotykoterapii,
  • skrócenia czasu trwania biegunki wynikającej ze stosowania antybiotyku,
  • redukcji objawów tzw. biegunki podróżnych.

TRILAC • kapsułki, 20 sztuk • Produkt leczniczy • Substancja czynna: 1 kapsułka zawiera 1,6 x 10⁹ CFU bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus acidophilus (La-5) 37,5%, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (Lb-Y27) 25%, Bifidobacterium lactis (Bb-12) 37,5% • Wskazania: poantybiotykowe zapalenie jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy, głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy, zapobieganie biegunce podróżnych, leczenie wspomagające po antybiotykoterapii • Podmiot odpowiedzialny: Zakład Farmaceutyczny AMARA sp. z o.o., ul. Stacyjna 5, 30-851 Kraków

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.