
Czym jest synbiotyk?
Synbiotyk to nazwa określająca preparat, który w swoim składzie zawiera szczepy bakterii probiotycznych połączone z prebiotykiem. Rolą probiotyku jest wsparcie prawidłowej mikroflory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym oraz hamowanie możliwości namnażania się bakterii chorobotwórczych. Prebiotyki natomiast są wsparciem dla bakterii probiotycznych. Są to składniki żywności, które nie ulegają trawieniu, lecz selektywnie pobudzają wzrost i aktywność jednego lub określonej liczby rodzajów bakterii w okrężnicy, korzystnie wpływających na ich rozwój.
Skład trilac® lady
Zadaniem synbiotyku ginekologicznego trilac® lady jest wsparcie w utrzymaniu właściwego pH. Niskie pH sprzyja rozwojowi prawidłowej flory układu moczowo-płciowego, dzięki czemu zapobiega osiedlaniu się i namnażaniu drobnoustrojów chorobotwórczych. Preparat zawiera 7 miliardów CFU, z czego 5 mld to Lactobacillus plantarum LB931, 1 mld to Lactobacillus rhamnosus IMC 501 oraz to 1 mld Lactobacillus paracasei IMC 502, a także prebiotyk w postaci błonnika akacjowego – Fibregum™.
Zasada działania preparatu trilac® lady
Fizjologiczna mikroflora pochwy u kobiet w wieku rozrodczym jest zdominowana przez bakterie z rodzaju Lactobacillus. Utrzymanie prawidłowego ekosystemu pochwy stanowi kluczowy element w zapobieganiu infekcjom narządów płciowych oraz dróg moczowych. Prawidłowa flora bakteryjna, dzięki produkcji kwasu mlekowego i bakteriocyn, chroni organizm przed kolonizacją patogenów. Spożywanie synbiotyku trilac® lady pomaga utrzymać równowagę mikroflory układu urogenitalnego. Zaburzenie równowagi mikroflory może następować w trakcie antybiotykoterapii, w sytuacjach stresu, zmian hormonalnych, w okresie menopauzy czy aktywności seksualnej.
Jak zażywać synbiotyk trilac® lady?
trilac® lady należy spożywać 1 raz dziennie – 1 kapsułkę.
Synbiotyk należy spożyć z dużą ilością płynów. W opakowaniu znajduje się 10 kapsułek twardych.
Sugerowane zastosowanie trilac® lady
Stosowanie trilac® lady jest zalecane w następujących sytuacjach:
- w celu odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego i przywrócenia właściwego pH pochwy,
- w trakcie i po zakończeniu przyjmowania antybiotyków,
- przy wtórnych, powracających niedyspozycjach kobiecych związanych z zaburzoną mikroflorą układu moczowego i dróg rodnych,
- w okresie okołomenopauzalnym,
- u kobiet uczęszczających na basen, podróżujących, korzystających z jacuzzi.