fbpx

suplement diety trilac lady

trilac® lady to doustny synbiotyk ginekologiczny, który dla maksymalnego efektu, zawiera połączenie 7 miliardów CFU (ang. colony forming unit – jednostka tworząca kolonię)  opatentowanych szczepów bakterii kwasu mlekowego, dzięki czemu chroni przed nieprzyjemnymi dolegliwościami okolic intymnych oraz utrzymuje i przywraca prawidłową mikroflorę układu urogenitalnego. Stworzyliśmy ten preparat z myślą o kobietach, które chcą odbudować prawidłową florę bakteryjną układu moczowo-płciowego.
Play

Czym jest synbiotyk?

Synbiotyk to nazwa określająca preparat, który w swoim składzie zawiera szczepy bakterii probiotycznych połączone z prebiotykiem. Rolą probiotyku jest wsparcie prawidłowej mikroflory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym oraz hamowanie możliwości namnażania się bakterii chorobotwórczych. Prebiotyki natomiast są wsparciem dla bakterii probiotycznych. Są to składniki żywności, które nie ulegają trawieniu, lecz selektywnie pobudzają wzrost i aktywność jednego lub określonej liczby rodzajów bakterii w okrężnicy, korzystnie wpływających na ich rozwój.

Skład trilac® lady

Zadaniem synbiotyku ginekologicznego trilac® lady jest wsparcie w utrzymaniu właściwego pH. Niskie pH sprzyja rozwojowi prawidłowej flory układu moczowo-płciowego, dzięki czemu zapobiega osiedlaniu się i namnażaniu drobnoustrojów chorobotwórczych. Preparat zawiera 7 miliardów CFU, z czego 5 mld to Lactobacillus plantarum LB931, 1 mld to Lactobacillus rhamnosus IMC 501 oraz to 1 mld Lactobacillus paracasei IMC 502, a także prebiotyk w postaci błonnika akacjowego – Fibregum™.

Zasada działania preparatu trilac® lady

Fizjologiczna mikroflora pochwy u kobiet w wieku rozrodczym jest zdominowana przez bakterie z rodzaju Lactobacillus. Utrzymanie prawidłowego ekosystemu pochwy stanowi kluczowy element w zapobieganiu infekcjom narządów płciowych oraz dróg moczowych. Prawidłowa flora bakteryjna, dzięki produkcji kwasu mlekowego i bakteriocyn, chroni organizm przed kolonizacją patogenów. Spożywanie synbiotyku trilac® lady pomaga utrzymać równowagę mikroflory układu urogenitalnego. Zaburzenie równowagi mikroflory może następować w trakcie antybiotykoterapii, w sytuacjach stresu, zmian hormonalnych, w okresie menopauzy czy aktywności seksualnej. 

Zalecane dzienne spożycie trilac® lady

trilac® lady należy spożywać 1 raz dziennie – 1 kapsułkę.
Symbiotyk spożywać z dużą ilością płynu. W przypadku trudności z połykaniem, zawartość kapsułki można dodać do niewielkiej ilości płynu (letniej przegotowanej wody, mleka lub jogurtu), a następnie spożyć. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Możliwe zastosowanie trilac® lady

Stosowanie trilac® lady jest możliwe w następujących sytuacjach:

  • w stanach ograniczenia lub zaniku prawidłowej flory bakteryjnej pochwy,
  • w trakcie i po zakończeniu przyjmowania antybiotyków,
  • w profilaktyce zaburzeń ( dysbiozy) mikrobioty dróg rodnych,
  • w ramach codziennego uzupełniania prawidłowej flory bakteryjnej.

Ważne informacje

Stosowanie trilac® lady jest możliwe w następujących sytuacjach:

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zróżnicowanego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie ma konieczności przechowywania w lodówce. Chronić przed światłem.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.