suplement diety Trilac 20
trilac® 20 to synbiotyk, który zawiera liofilizowane szczepy bakterii probiotycznych, uzupełnione prebiotykiem w postaci inuliny Preparat przeznaczony jest dla niemowląt  od 1. miesiąca życia, dzieci i osób dorosłych. trilac® 20 stosuje się w czasie oraz po antybiotykoterapii, podczas biegunki infekcyjnej czy biegunki podróżnych, aby ustabilizować mikroflorę w układzie pokarmowym.
probiotyk trilac® 20

Postać i skład preparatu trilac® 20

W suplemencie diety trilac® 20 w jednym opakowaniu znajduje się 20 kapsułek. 1 kapsułka zawiera 1,6 mld CFU (colony forming unit – jednostka tworząca kolonię) liofilizowanych szczepów bakterii probiotycznych: Lactobacillus acidophilus 43,75%, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus 12,5%, Bifidobacterium lactis 43,75% uzupełnionych prebiotykiem – inuliną, która wspiera prawidłowy wzrost bakterii probiotycznych.

Zastosowanie trilac® 20

Preparat jest suplementem diety przeznaczonym dla dorosłych, dzieci i niemowląt po 1. miesiącu życia. Synbiotyk trilac® 20 znajduje zastosowanie:

  • w trakcie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu, aby odbudować fizjologiczną flory jelitowej,
  • wspomagająco w przebiegu biegunki infekcyjnej, w tym również pochodzenia wirusowego,
  • w celu zachowania prawidłowej czynności jelit i wspomagania procesu trawienia, 
  • w przypadku wystąpienia tzw. biegunki podróżnych oraz w celu zapobiegania jej wystąpieniu poprzez stabilizację równowagi flory jelitowej.

Zasada działania trilac® 20

Wspomniane wyżej żywe liofilizowane szczepy bakterii probiotycznych oraz pałeczek Bifidobacterium lactis zostały dobrze przebadane i potwierdzono ich korzystny wpływ na organizm człowieka. Bakterie tych szczepów wchodzą w skład prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego. Spożywanie probiotyku w określonych ilościach wywiera korzystny efekt zdrowotny, wspomaga przywracanie i utrzymanie prawidłowego składu mikroflory jelit oraz ogranicza namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów. Przyjmowanie probiotycznych szczepów bakterii skraca czas trwania biegunki infekcyjnej oraz biegunki związanej ze stosowaniem antybiotyków, łagodzi jej przebieg, a także zmniejsza ryzyko jej wystąpienia. Podobnie w wypadku biegunki podróżnych, która jest efektem zakażenia bakteryjnego, pojawiającego się podczas wyjazdów do krajów, w których warunki sanitarne i ogólny poziom higieny jest niższy. 

Zasady spożycia trilac® 20

W przypadku dzieci i niemowląt po 1. miesiącu życia należy podawać 1 kapsułkę na dobę, podobnie w wypadku osób dorosłych. W przypadku podawania dzieciom – zawartość kapsułki należy wysypać na łyżeczkę i zamieszać z niewielką ilością letniego płynu (np. woda, mleko, jogurt). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Ponadto: 

  • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie ma potrzeby przechowywania w lodówce. 
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.