fbpx

Probiotyki to inaczej wyselekcjonowane szczepy bakterii kwasu mlekowego, które spożywane w określonych ilościach wywierają korzystny efekt zdrowotny. W jakiej formie powinniśmy spożywać probiotyki? Jakie zalety mają probiotyki w kroplach? 

W jakich sytuacjach sięgamy po probiotyk? 

Preparaty probiotyczne są zalecane przede wszystkim podczas antybiotykoterapii. Dlaczego tak jest? Antybiotyki stosuje się w czasie zakażeń bakteryjnych, aby wyeliminowały patogeny chorobotwórcze. Działanie antybiotyków jest jednak na tyle silne, iż może doprowadzić do zaburzenia mikroflory jelitowej. Efektem tego będzie m.in. biegunka, która jest nieprzyjemnym rezultatem antybiotykoterapii, niezwiązanym bezpośrednio z leczoną infekcją.. 

Bakterie te również są przyczyną występowania biegunki podróżnych. To innego rodzaju dolegliwość, która pojawia się u turystów odwiedzających takie rejony świata jak Afryka, Azja Południowo-Wschodnia, Ameryka Środkowa. W tym przypadku najczęstszym źródłem zakażenia jest woda i niemyta żywność, gdyż we wspomnianych regionach standard sanitarny może być niższy, niż w Europie. Nieostrożność podróżnych (np. picie wody z wodociągów czy spożywanie niemytych produktów z lokalnych bazarów) kończy się bardzo nieudanymi wakacjami. 

Dlaczego warto wybrać probiotyk w kroplach?

Profilaktyka problemów z układem pokarmowym oraz skracanie czasu występowania biegunki jest możliwe dzięki probiotykom, których szczepy zostały przebadane pod kątem skuteczności. Oznacza to, że wybierając preparat, powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę na jego skład. Samo podanie rodzaju bakterii (np. Lactobacillus) to za mało. Skuteczny preparat, taki jak trilac® plus forte, ma w swoim składzie dokładnie podane szczepy bakterii probiotycznych. W przypadku trilac® plus forte każde 5 kropli zawiera 5 miliardów liofilizowanych, żywych szczepów bakterii probiotycznych: Lacticaseibacillus rhamnosus GG ATCC 53103, Bifidobacterium animalis ssp. lactis BLC1, Lactobacillus acidophilus LA3, a także Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus SP96. Szczepy te zostały przebadane i potwierdzono ich korzystny wpływ na organizm człowieka w kontekście wspomnianych dolegliwości: biegunki przy antybiotykoterapii, biegunki infekcyjnej i biegunki podróżnych. Co równie istotne, szczepy zawarte w probiotyku działają wspomagająco w utrzymaniu prawidłowej czynności jelit oraz podnoszą odporność organizmu.

Zobacz też:
Co to jest synbiotyk?

Probiotyk w kroplach – jak zażywać?

trilac® plus forte jest jednocześnie łatwy w zażywaniu. 5 kropel, które należy spożyć raz dziennie, można dodać do letniego płynu (wody, mleka) lub zażyć bezpośrednio. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy z przełykaniem, a chcą zadbać o swój przewód pokarmowy i prawidłową mikroflorę jelitową. trilac® plus forte to bezpieczny preparat, który może być podawany niemowlętom od 1. miesiąca życia. Poza tym trilac® plus forte działa jak tradycyjny probiotyk – zawarte w nim bakterie kwasu mlekowego są odporne na kwasy żołądkowe i żółć oraz zasiedlają układ pokarmowy, co pozwala ograniczyć wzrost drobnoustrojów patogennych.